74 666-96-16 psp1swiebodzice@wp.pl

21 grudnia – w ostatnim dniu przed feriami świątecznymi – odbyła się w naszej szkole uroczysta Wigilia. Uczniowie klasy pierwszej wraz z wychowawcą i panią ze świetlicy złożyli sobie życzenia i podzielili się opłatkiem. Następnie zasiedli do wigilijnego stołu i raczyli się łakociami przygotowanymi  przez rodziców.

Po klasowej Wigilii w sali gimnastycznej odbyło się ,,Świąteczne kolędowanie”. Na scenie pierwszoklasiści wspólnie z uczniami z gimnazjum przedstawili Jasełka. Najmłodsi uczniowie wcielili się w postacie: Maryi, Józefa, aniołów, pasterzy i Mędrców ze Wschodu. Występom towarzyszył śpiew kolęd i pieśni bożonarodzeniowych.

W tym wyjątkowym dniu zaszczycili nas swoją obecnością dyrektorzy świebodzickich szkół: Pani Elwira Kirklo-Rusek i Pan Waldemar Grochowski, a także przedstawiciele Koła Sybiraków, Prezes Ogniska ZNP w Świebodzicach Pani Urszula Kruczek oraz rodzice uczniów.

Wspólne kolędowanie dzieci i dorosłych było niezwykłym przeżyciem. Uroczystość ta wprowadziła wszystkich w magię Świąt Bożego Narodzenia.