74 666-96-16 psp1swiebodzice@wp.pl

11 grudnia z samego rana uczniowie naszej Szkoły wyruszyli do świdnickiej Stacji Ekologicznej na zajęcia edukacyjne oraz zwiedzanie obiektu – Jaskini Nietoperzy. Na miejscu, jak się okazało, nietoperze nie były jedyną atrakcją – dzieci mogły obejrzeć różne gatunki innych zwierząt, a niektóre nawet dotknąć. Kolorowe papugi obserwowały bacznie poczynania naszych uczniów, którzy specjalnie dla jednej z nich – papugi o imieniu Florek – zaśpiewały szkolną piosenkę.

Podczas wycieczki dzieci miały okazję zdobyć wiele interesujących informacji o ssakach, nietoperzach i niektórych gatunkach chronionych zwierząt. Po zakończeniu zajęć edukacyjnych udaliśmy się do Restauracji Mc Donalds, gdzie mogliśmy przy wspólnie spożytym posiłku podzielić się, dopiero co zdobytymi, wrażeniami.