74 666-96-16 psp1swiebodzice@wp.pl

Szanowni Państwo,

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. 12 i 13 marca br. to dni, w których w szkołach podstawowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie opiekuńcze.

Od poniedziałku, 16 marca br. uczniowie nie przychodzą do szkół.

Rodzicom dzieci, które jest wieku do 8 lat, przysługuje zasiłek opiekuńczy do 14 dni. szczegółowe informacje mogą Państwo znaleźć na stronie internetowej ZUS. Proszę Państwa o to, aby w czasie zawieszenia zajęć w szkole odpowiedzialnie przestrzegać zasad bezpieczeństwa, unikać miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi. Uczniowie mogą uzupełniać swoje wiadomości, przeczytać lekturę, przygotować się do egzaminu ósmoklasisty. Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.

Proszę, aby Państwo na bieżąco śledzili komunikaty Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia i Ministra Edukacji Narodowej o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

Dyrektor szkoły – Elwira Kirklo-Rusek.