74 666-96-16 psp1swiebodzice@wp.pl

1 września to dla wszystkich uczniów i nauczycieli dzień rozpoczęcia nowego roku szkolnego. W Szkole Podstawowej Nr 1 w Świebodzicach dzień ten, podobnie jak we wszystkich polskich szkołach, wyglądał zupełnie inaczej niż zwykle.

Ze względu na zagrożenie COVID-19 inauguracja roku szkolnego została podzielona na kilka etapów.

O godzinie 9.00 miało miejsce rozpoczęcie roku dla uczniów klas pierwszych i drugich . O godzinie 10.00 rozpoczęcie miały klasa trzecia i klasa czwarta .

Dyrektor Szkoły Pani Elwira Kirklo – Rusek uroczyście powitała uczniów w murach szkoły.  Przedstawiła historię i specyfikę naszej placówki, przekazała również uczniom zasady bezpieczeństwa oraz wytyczne dotyczące funkcjonowania SP1 w dobie pandemii koronawirusa. Było bardzo uroczyście. Na uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego zgromadzili się uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście. Po przemówieniu Pani Dyrektor głos zabrał Ks. Dziekan Józef Siemasz ,który wraz z dziećmi zaśpiewał piękną pieśń kościelną i życzył wszystkiego najlepszego uczniom w nowym roku szkolnym.

Na zakończenie Pani Dyrektor życzyła wszystkim powodzenia, sukcesów, wytrwałości i uśmiechu w nowym roku szkolnym 2021/2022.