74 666-96-16 psp1swiebodzice@wp.pl

Uczniowie klasy pierwszej naszej szkoły uczestniczyli w Europejskim Tygodniu Kodowania, który w tym roku odbył się w dniach 9-24 października. Akcja organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem i rozwijać umiejętności cyfrowe.  Nasza szkoła jak co roku wzięła udział w tej inicjatywie. Choć naukę programowania kontynuujemy przez cały rok szkolny, październikowy Code Week jest zawsze okazją do promowania tego rodzaju zainteresowań. Tydzień Kodowania przeszedł już do historii. Historii, którą wspólnie z innymi Europejczykami tworzyli pierwszoklasiści naszej szkoły. W trakcie wykonywania zadań byli bardzo skupieni i aktywni. Z wielkim zapałem i zaangażowaniem wykonywali kolejne zadania. Udział w Code Week sprawił im ogromną satysfakcje i zadowolenie.