74 666-96-16 psp1swiebodzice@wp.pl

Oczekiwany cały rok przez najmłodszych…mowa o kim? Oczywiście o Św. Mikołaju, który zawita do Świebodzic tradycyjnie 6 grudnia (poniedziałek).
I tu niespodzianka o godz.12:00 na schodach Ratusza nie pojawi się jeden, a kilka Mikołajów i Śnieżynki. Będą zaopatrzeni w pyszne słodycze, po czym wyruszą w różne rejony miasta w poszukiwaniu dzieci.

Następnie o godz. 15:30 przy Ratuszu odbędzie się pokaz szczudlarzy, a o godz. 16:00 Mikołaj w towarzystwie Burmistrza Miasta Świebodzice Pawła Ozgi rozświetli choinkę. Przez pół godziny w Rynku będzie rozbrzmiewała wesoła, mikołajkowa muzyka, a animatorzy zadbają o to, aby dzieciom nie było zimno. Zaplanowane są zabawy taneczne, a także… uwaga! super niespodzianka, otwarty zostanie kufer marzeń. Następnie uczestnicy udadzą się specjalnym, świątecznie udekorowanym autobusem do Hali OSiR. Tam o godz. 16:45 zaplanowane są gry i zabawy dla dzieci oraz całych rodzin. Z kolei o godz. 17:00 seniorzy z Klubu Senior + zaprezentują Mikołajkowy Rock‘n’Roll, wspaniali seniorzy będą także uczyć krok po kroku układu choreograficznego. Ponownie o godz. 17:30 zaplanowane są animacje.

Organizatorem Mikołajek jest Miejski Dom Kultury, OSiR Świebodzice Spółka z o.o. oraz Miasto Świebodzice. W Mikołajkach uczestniczą też: ZGK Świebodzice Spółka z o.o., ZWiK Świebodzice Spółka z o.o., Biblioteka Miejska, Ośrodek Pomocy Społecznej, Miejski Zarząd Nieruchomości.