W październiku biblioteki szkolne obchodzą swoje święto. W tym czasie wiele z nich pokazuje swój dorobek, pozycje w społeczności szkolnej, znaczenie. To dobra okazja do pokazania potencjału biblioteki, jej dorobku, pozycji w oczach uczniów i rodziców, a także do zorganizowania różnego rodzaju aktywności. W tym roku hasło przewodnie brzmi: Poznajmy się w bibliotece. Daje adaptację w środowisku uczniowskim, pozwala się lepiej poznać i podejmować wspólne aktywności. Nasza biblioteka również włączyła się w obchody tego święta. Promuje czytelnictwo poprzez róże akcje czytelnicze.
- Świetlica szkolna rozpoczyna projekt czytelniczy „Magiczna moc bajek”
- Pasowanie na czytelnika kl 1
- Klub Supermocy
- Książkowe Bingo
- Czytam z klasą-Lekturki spod chmurki kl 2
„Nasza Mała Biblioteka”. Jest to autorski międzynarodowy projekt czytelniczy dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym 6-9 lat, który opiera się na współpracy wydawcy z nauczycielami, bibliotekarzami i rodzicami. Tytułowa „mała biblioteka” to starannie wybrane pod względem literackim i ilustracyjnym książki, które mają zapoczątkować biblioteczkę młodego czytelnika. Autorem projektu jest słoweńskie wydawnictwo KUD Sodobnost International, które od dziewięciu lat realizuje ten projekt w Słowenii, W latach 2015-2016 odbyła się pierwsza międzynarodowa edycja projektu, w której wzięły udział wydawnictwa z Polski i Litwy, specjalizujące się w książkach dla dzieci i młodzieży. W ramach projektu do biblioteki szkolnej zakupiono pakiet książek:
- „Poczwarka”
- „Gdzie go znalazłaś”
- „Petar chce wiedzieć skąd się biorą dzieci”
- „Dziewczynka i miś”
- „Rzepy”
- „Pan Kluska i żaglowiec”
- „Nasza mała biblioteka”
Niekalendarz to inspiracje do aktywności z książką dla młodych czytelników. Składa się z 12 kart, z 3 zadaniami na każdy miesiąc. Zachęca do odwiedzenia biblioteki i sięgnięcia po książkę.
Zapraszamy wszystkich do biblioteki szkolnej